TYM KTÓRYCH CZAS, PEŁNY JEST PUSTYCH DAT...

Nasza muzyka


„To prawda, że niedoścignionym wzorem dla nas była kanadyjska grupa Rush. Ta fascynacja przetrwała do dzisiaj. Ale ich twórczość nie miała zbyt wielkiego wpływu na tworzoną przez nas muzykę. Tak naprawdę to słuchaliśmy bardzo różnej muzyki. Pink Floyd, Yes, Metallica, Queen, Iron Maiden, Judas Priest, Jean-Michell-Jarre, SBB, TSA, Budka Suflera, Def Leppard. Nie wspominając już o  muzyce Black Sabbath, czy Deep Purple. Moglibyśmy tak wymieniać bez końca. Słuchaliśmy muzyki która nam się podobała, w której coś nas wciągało, fascynowało. Każdy miał swoich własnych faworytów. Chyba wszyscy wywarli jakiś wpływ na nas. Pomimo tego staraliśmy się tworzyć i grać muzykę po naszemu, tak jak wtedy czuliśmy i chcieliśmy. Nasza muzyka była, jak to ktoś wtedy trafnie napisał, oparta na dobrych wzorach NWOBHM.”

                                                                                                                 666xhe


1985

Podczas pierwszej sesji nagraniowej w Opolu, zespół nagrał trzy utwory. Było to dla wszystkich zupełnie nowe doświadczenie. Brzmienie i stylistyka zarejestrowanych nagrań, świadczyły jednoznacznie o tym, że „szóstki” znajdują się jeszcze na etapie poszukiwan.  „Nowy” gościł nawet na antenie opolskiego radia.

       
  1.   Ślepy Dawid

2.   Sabat

3.   Nowy

1911986

Krótki okres po Metalmanii, zespół udaje się ponownie do studia w Opolu, aby zarejestrować 4 utwory. Była to juz znacznie dojrzalsza sesja nagraniowa. Część materiału miała być przeznaczone na płytę składankę z Metalmanii. Niestety do wydania tej płyty nie doszło. W internecie kursują dwa nagrania z tej sesji nagraniowej „Wal głową w mur” i „Galopada”.

        1.   Wal głową w mur

                                                     2.   Karzeł

                                                     3.   Galopada

                                                      4.    Nowy

 

W tym samym roku zespół postanawia zarejestrować na kasecie koncert w Kużni Raciborskiej. Jak się okazało był to ostatni występ zespołu „666xhe”. 


                                                          1.   Intro

                 2.   Magiczny deszcz
   3.   Karzeł
      4.   Daj znak
  5.   Nowy
       6.   Galopada
 7.   Bach
  8.   Sabat
                  9.   Wal głową w mur
     10.   Kaskader
  11.   Lustro

 

1987

„Po naszym występie w Jarocinie dostaliśmy propozycję nagrania płyty, która miała być dla nas podsumowaniem naszej dotychczasowej pracy. Każdy z nas  zainwestował w ten zespół mnóstwo czasu, energi i pracy. Kosztowało nas to mnóstwo wyrzeczeń. Dlatego zależało nam bardzo, żeby na płycie zagrali ludzie, którzy przez te parę ostatnich lat naprawdę na ten, nazwiemy to sukces,  mozolnie pracowali. Niestety nie byliśmy w stanie, z bardzo wielu różnych powodów, skompletować „szóstki” w takiej obsadzie jak chcielismy i w efekcie do realizacji płyty nie doszło.”

666xhe